Multimediálny festival Lovely Experience má problém zmestiť sa na námestie: pre audio-vizuálnu show potrebuje nový festivalový priestor!

Minulý rok sa v centre mesta odohrala atraktívna show so strhujúcim divadlom na Mestskej veži a festivalom na slúchadlách. Návštevníkov areál festivalu pohltil a nápaditý program plný moderného umenia ani nečakali. Lovely Experience pripravuje festival aj tento rok a prvé informácie sľubujú opäť nevšedný koncept v centre mesta Trnava.

Naši návštevníci si zvykli na kvalitu a aktuálnosť umenia, ktoré na festivale poskytujeme. Oceňujú správny pomer umenia a inteligentnej zábavy a tejto domény sa ani v roku 2018 nevzdáme. Už 26. mája premeníme priestor námestia, priľahlých budov a ulíc na doteraz nepoznaný festivalový areál, ktorý nemá napodobiteľa. Prezradil Matúš Izakovič, producent festivalu.

Nové festivalové zóny

Multimediálny festival Lovely Experience ohlásil termín svojho 7. ročníka festivalu. Trnavský festival naplánovali organizátori tento rok na sobotu 26. mája 2018. Minulý rok ukázala dvojica akrobatov pútavý tanečný príbeh na stenách budovy Mestkej veže. Ich párové vystúpenie spájalo prvky tanca a akrobacie vo výškach, ktoré ohúrilo miestnych návštevníkov festivalu s množstvom pozitívnych ohlasov. Tak ako aj minulý rok, sa Lovely Experience Multimediálny Festival odohrá v centre Trnavy na Trojičnom námestí.  Pôvodný festivalový priestor už ale nie je pre festival dostatočne veľký. Tento rok plánujú organizátori zapojiť do audio-vizuálneho divadla aj budovu Divadla Jána Pálarika, ktorá vytvorí spolu s Mestskou vežou unikátny umelecký priestor.

Tichý festival „na slúchadlách“ aj tento rok

V roku 2017 začal festival Lovely Experience tradíciu tichej párty „na slúchadlách“. Tento koncept pritiahol pozornosť návštevníkov a organizátori dostávajú množstvo pozitívnych hodnotení, čo je pre nich motiváciou pokračovaním v tomto trende aj v roku 2018. Výhodou festivalu „na slúchadlách“ je skutočnosť, že prebieha síce v centre Trnavy, no neruší nočný kľud obyvateľov v priľahlých uliciach. Návštevníci festivalu majú možnosť nerušene tancovať a zabávať sa do skorých ranných hodín. V slúchadlách si pritom môžu vybrať kanál, ktorý chcú aktuálne počúvať podľa toho, ktorý DJ sa im aktuálne páči viac.


Umenie v uliciach pre všetkých

Novou festivalovou zónou festivalu Lovely Experience nebude len budova Divadla Jána Palárika. Organizačný tím Lovely Experience pripravuje niekoľko ďalších priestorov festivalu. Novinkou roku 2018 bude pridanie viacerých festivalových zón, ktoré návštevníkom ponúknu rozmanité audio-vizuálne inštalácie na rôznych miestach v uliciach mesta Trnava. Priaznivci festivalu si tak budú môcť vychutnať umelecké inštalácie zamerané na využitie hry svetla a hudby od niekoľkých interpretov súčasného audio-vizuálneho umenia.

Aktuálne informácie o festivale Lovely Experience

Lovely Experience komunikuje s fanúšikmi na svojich oficiálnych sociálnych sieťach, kde ponúka všetky najnovšie informácie o festivale https://www.facebook.com/lovely.experience

Oficiálna web stránka festivalu: www.lovelyexperience.sk

Organizátor uvoľnil obmedzené množstvo  vstupeniek na Multimediálny Festival Lovely Experience 2018 vrátane slúchadiel na silent festival tu:  http://bit.ly/vstupenky_lovely_experience_festival

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *