Fasádu trnavského divadla ozdobí 300 detských kresieb

Do všetkých trnavských škôl sme rozposlali špeciálne makety trnavského divadla. Deti ich môžu vymaľovať podľa svojich predstáv a 300 najlepších bude použitých na premietanie na fasádu. Festival sa uskutoční v centre Trnavy na Trojičnom námestí už v sobotu 25. mája.

Z vyfarbených makiet, ktoré nám školy doručia, vyberieme najoriginálnejšie, ktoré sa vďaka špeciálnej technológii po zotmení zobrazia v krátkych sledoch za sebou na priečelí divadla. Deti sa takto budú môcť pred veľkým publikom popýšiť svojím talentom.

Náš festival Lovely Experience spája moderné technológie a výnimočné ľudské výkony. Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie, trnavská mestská veža sa stáva premietacím plátnom, ľudia tancujú na námestí, a predsa nikoho nerušia, pretože hudba hrá do blikajúcich slúchadiel, ktoré majú na ušiach.

Za vrchol tohto ročníka by sa dala označiť pripravovaná audiovizuálna šou, do ktorej sa zapoja desiatky umelcov od tanečníkov cez spevákov, hudobníkov a artistov. Do Trnavy zavíta aj svetový dídžej Richard Durand z Amsterdamu. Lákadlom Lovely Experience sú aj interaktívne inštalácie. Návštevníci sa vďaka hmatu a svojej šikovnosti stanú ich súčasťou. Určené sú pre všetky vekové kategórie od detí až po dospelých. Náš festival sme pomenovali aj Trnavská noc zážitkov a už teraz vieme, že v sobotu 25. mája si ľudia tých zážitkov domov odnesú neúrekom.

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *