Multimediálny festival LOVELY EXPERIENCE 2022 prináša rezonujúcu tému: Home

Po dvojročnej covidovej pauze sa 28. mája 2022 na Trojičné námestie v Trnave vráti obľúbený multimediálny festival Lovely Experience. 

Od roku 2015 prinášame v Trnave festival Lovely Experience. Žiaľ, v roku 2020 sme museli pre covid pandémiu našu púť prerušiť. S príchodom tohtoročnej jari sme sa veľmi potešili správe o uvoľňovaní opatrení, čo pre nás znamenalo len jedno. Opäť prinesieme trnavčanom aj cezpoľným dychberúce zážitky, priamo v srdci Trnavy na Trojičnom námestí už 28. mája. 

Posolstvo festivalu  

Sme radi, že môžeme opäť priniesť nezabudnuteľný zážitok. Uvažovali sme však, čo sa počas 2 posledných rokov v našich životoch udialo a čo sa deje dnes. Po čase sme si uvedomili, že sa život každého z nás odohrával v našich domovoch. S týmto uvedomením vyplávala na povrch ďalšia myšlienka. Kde sa odohráva život ľudí z Ukrajiny utekajúcich pred vojnou?  Títo ľudia hľadajú nový domov vo svete pretože ten svoj museli opustiť. Práve kvôli tejto neľahkej situácii sme sa rozhodli, že téma Lovely experience 2022 bude poukazovať na dôležitosť Domova.  

Čo pre teba znamená domov? Alarmujúca environmentálna a spoločenská situácia akceleruje zmenu spoločenských hodnôt. Predpokladom je bezpečný domov. Téma festivalu Lovely Experience 2022 prezentuje nutnosť zmeny a personifikuje zmenu na teba. Festival sa témou dotýka celospoločenských zmien: Obmedzenia pohybu jednotlivca v čase globálnej pandémie, fenomén dezifromácií a ich vplyv na spoločnosť, ako aj aktuálne spoločenské témy a stav vojny u našich susedov na Ukrajine. Dokázali v nás spoločenské zmeny začať proces porozumenia a empatie?

Svetelné, zvukové a interaktívne inštalácie, Silent Earth Dance, Djs a jedinečný multimediálny obsah sa bude snažiť položiť otázky a na niektoré ponúknuť možnú odpoveď.

Program festivalu reaguje na dobu 

Za náš domov považujeme Trnavu. Tu žijeme, tvoríme a stretávame sa s priateľmi. A kde inde si užiť čas s priateľmi ako na Trojičnom námestí? Spoločne sa preto stretneme už 28. mája o 20:00 priamo pod mestskou vežou. Na festivale vás čaká nezabudnuteľný program v spojení s umelcami z divadla Jána Palárika v Trnave, vysádzanie stromov so Slovenskou Sporiteľňou cez virtuálnu realitu, kde budete môcť tiež nahliadnuť do sveta hoaxov a dezinformácií. Ale najväčším vyvrcholením programu bude možnosť, stať sa súčasťou veľkolepého umeleckého diela – Tanca za planétu. 


Niekoľko TOP hintov z programu:

 • Multimediálny manifest 2022 by LE – Mestská veža – Začiatok o 21:00 – Voľný vstup pre všetkých
    
 • Trnava môj domov – Náš domov je v Trnave. Žijeme tu, tvoríme a milujeme svoje mesto. Považujeme ho za domov. (VR inštalácia) 
 • Naša planéta, náš domov – Všimol si si, ako nás naša planéta upozorňuje, že nie je v poriadku? Hladina morí podľa odborníkov stúpne o 1,5 metra do roku 2200.  (inštalácia) 
 • Virtual Tree Planting by Slovenská Sporiteľňa – Bojovať za zmenu klímy na našej planéte je možné aj pod mestskou vežou. Zasaď strom vo virtuálnej realite a Slovenská Sporiteľňa zasadí strom za teba v našej realite, pre lepšiu budúcnosť na našej planéte.
    
 • Silent Earth Dance – Silent tanec za planétu by LOVELY EXPERIENCE – Naša zem je domovom nás všetkých. Staň sa súčasťou umeleckého diela a tancuj s nami za planétu. Vyjadriť sa môžeš aj novým spôsobom, naša planéta potrebuje pomoc a iba malé množstvo vstupeniek uvoľňujeme pre Silent Earth Dance. Príď sa zabaviť a podporiť našu planétu.
   
 • Borders – Hranice nás držia ďalej od seba, bránia nám posunúť sa alebo realizovať. Čo všetko pre vás znamenajú hranice? Štátne alebo hranice v našich hlavách? – Budova Domu Kultúry (ROH) – Trojičné námestie. Začiatok o 20:00 – do 1:00.
    
 • Home trap – domov a práca v pandémii ako nekonečné divadelné predstavenie – Divadlo Jána Palárika – začiatok o 21:30 – do 1:00.
 • Outside Resistance – Nádvorie – kineticko, tanečná inštalácia – začiatok: 20:00 – koniec: 00:00. Predstavenie sa koná každú pol hodinu.
    
 • Finále sveta (hudobná komédia) – Divadelné predstavenie – Divadlo Jána Palárika v Trnave – Čo je dnes pravda? Čo je správne? Čo je obdivuhodné? Čo je autentické? Čo je a nie je korektné? Čo je mienkotvorné? A čo má zostať nedotknuteľné tabu? Hudobná komédia, ktorou musíš začať program Lovely Experience. Začiatok predstavenia o 19:00, koniec o 21:00 vrátane prestávky.
   
 • Tichý výkrik – interaktívna inštalácia umožňujúca rozsvietiť tvoj hlas. Podpor klímu, kritizuj spoločnosť a nechaj svoj hlas zasvietiť.
    
 • “Ukrajina” ich domov – VR inštalácia reagujúca na dezinformácie o vojnovom stave na Ukrajine. Stále existujú ľudia popierajúci stav u nášho suseda. Vidieť Ukrajinu takmer naživo je asi jediná šanca ako niektorých ľudí presvedčiť o pravde. Roh budovy ROH – Dom kultúry Silent Earth Dance Lineup:

  Časový lineup programu Silent Earth Dance: 

Channel A na slúchadlách: 

9:00 – 21:00   Bulp 
21:00 – 21:15 Multimediálny manifest 2022 na mestskej veži 
21:15 – 23:00 Fallgrapp DJ 
23:00 – 01:00 Yanko Kral 
01:00 – 03:00 Subtension 


Channel B na slúchadlách: 

1:00   Macaque 
21:00 – 21:15 Multimediálny manifest 2022 na mestskej veži 
21:15 – 23:00 Kansiik
23:00 – 01:00 Changing Faces 
01:00 – 03:00 B – complex 

❗Slúchadlá získaš iba vďaka lístkom tu: https://bit.ly/lovely_experience_2022
Na slúchadlách bude prebiehať Silent Earth Dance program (počet miest je obmedzený na 100, preto odporúčame zabezpečiť si lístok. Full Festival Ticket obsahuje aj lístok na divadelné predstavenie Finále Sveta v Divadle Jána Palárika.

Kompletné informácie o programe ➡ http://www.lovelyexperience.sk

Festival ti prinášajú: Slovenská Sporiteľňa, Opium.systems, Mesto Trnava, TTSK, Škoda Slovensko, Podujatie z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu Umenia.

 

 
 

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *