Hudba z divadla na festivale Lovely Experience: Pricestuje nemecká elektronická formácia DIGITALISM!

Trnavský Multimediálny Festival Lovely Experience dlho tajil mená interpretov, ktoré vytvoria tohtoročný line-up festivalu. Trojičným námestím Trnavy sa tento raz bude ozývať elektronická melódia dua DIGITALISM. Spolu s množstvom multimediálnych inštalácií tak zmení Trojičné námestie na jeden veľký zážitok.

Organizátori festivalu Lovely Experience Multimediálny Festival 2018 prezradili meno zahraničného headlinera, ktorý v sobotu 26. mája roztancuje Trojičné námestie. Popri zástupcoch slovenskej hudobnej scény má na festival namierené nemecká elektronická formácia DIGITALISM.

Digitalism naživo na Trojičnom námesti v Trnave


Nemeckí DIGITALISM

Hudobníci Jens Moelle a Ismail „Isi“ Tuefekci z Hamburgu, ktorí sa stali jednou z najuznávanejších súčasných elektronických dvojíc pod názvom DIGITALISM, ako aj samostatne uznávanými producentmi, potvrdili účasť na 7. ročníku festivalu Lovely Experience. Samotná hudba, ktorá je primárne zameraná na tanečné podlahy, má rôzne tempo a tóny. Duo DIGITALISM je tvorcom nemeckej elektronickej tanečnej hudby, v ktorej sa spájajú aj prvky new-rawe, dance-punk, elektro-punk.Ich melódie nemeckej elektroniky sú známe v nahrávkach „Blitz„, „Wolves“ alebo „Circles“. DIGITALISM majú na konte viacero albumov, z ktorých najčerstvejším je „Mirage“ (2016). Fanúšikovia ich poznajú aj z albumov „I Love You Dude“ (2011), „Kitsuné Tabloid“ (2008) či „Idealism“ (2007).


Divadlo Jána Palárika ako festivalový areál pre multimediálnu inštaláciu

Nový koncept areálu festivalu Lovely Experience ho poriadne rozšíril. Budova Divadla Jána Palárikasa stane súčasťou strhujúcej multimediálnej inštalácie prepájajúcej svetelné a hudobné umenie do jedného celku. DIGITALISM, ako aj ďalší hudobný interpreti festivalu, odohrajú svoj hudobný set priamo z budovy divadla. Veľmi odvážny a kreatívny krok nás už pri Lovely Experience ani neprekvapuje a potvrdzuje schopnosť festivalu prekvapiť vždy niečím novým.


Trnava plná umenia

Festival Lovely Experience sa nespája len s hudobným programom. Organizačný tím tento rok ponúka aj bohatý umelecký program v centre mesta Trnava spájajúci audio-vizuálne umenie zahraničných a slovenských umelcov. Do centra Trnavy má namierené aj umelecké duo Mutro Art Group (Ukrajina). Mutro Art Group vytvoria z piesku model mesta, na ktorom je premietaný animovaný videomapping s autami, vlakmi a ľuďmi. Umelci využívajú pre 3D vizualizácii mesta kombináciu dvoch techník – skutočné mesto (formou sochy z piesku) a virtuálne (projektovaný videomapping) mesto.


Vždy čerstvé novinky z festivalu Lovely Experience

Lovely Experience informuje fanúšikov o všetkých čerstvých novinkách na svojich oficiálnych sociálnych sieťach: https://www.facebook.com/lovely.experience

Oficiálna web stránka festivalu: www.lovelyexperience.sk

Vstupenky na Multimediálny Festival Lovely Experience 2018 vrátane slúchadiel na silent festival je možné zakúpiť:  http://bit.ly/vstupenky_lovely_experience_festival

Facebook Comments Box

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *